KAŞ EKİMİ

Estetik görünüş insan hayatını çeşitli nedenlerle olumlu/olumsuz etkilemektedir. Doğuştan gelen veya çeşitli hastalıklar, kazalar gibi dış etkiler sonucu dış görünüşü bozan rahatsızlıklar yaşanabilmektedir.

Bu durum kişileri sosyal/ psikolojik olarak etkilemekte ve kişinin özgüvenini azaltmaktadır. Her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte yüz estetiğinde de çok başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Kaşlar; yüzün ve gözlerin güzelliğini ortaya çıkaran, yüz ifadesini sağlayan, estetik açıdan önemli yapılardır. Artık saç ekimi operasyonlarında elde edilen başarı kaş ekiminde de elde edilmektedir. çeşitli kazalar, yanık tedavileri, ilaç kullanımı, geçirilen hastalıklar, doğuştan kaş çıkmaması, yanlış kaş alımı sebebiyle oluşan görüntüden rahatsızlık duyan kişilerde kaş ekimi operasyonu başarıyla gerçekleştirilmektedir.

KAŞ EKİMİ NASIL UYGULANIR?

Ağırlıklı olarak bayanların tercih ettiği kaş ekiminde de saç ekiminde olduğu gibi FUE tekniği yaygın olarak kullanılmaktadır. Uygulaması kolay ve basit olan bu yöntemle kaş ekimi eğer kişinin operasyona engel ciddi bir rahatsızlığı yoksa 18 yaş üzeri her kişiye uygulanabilmektedir. Kaş ekiminde de saç ekiminde olduğu gibi verici donör bölge olarak iki kulak arası ense bölge tercih edilir. Bir uzman tarafından kişinin istekleri de dikkate alınarak yüz hatlarına/simetrisine uygun bir çizim yapılarak ekim yapılacak bölge belirlenir. Tamamıyla lokal anestezi altında gerçekleştirilen bu operasyonda saçın tamamı traş edilmeden sadece köklerin alınacağı bölgede küçük bir alan traş edilir. Gerekli sayıda mikromotor adı verilen cihaz yardımıyla 0.6-0.7 mm fue punch kullanılarak tek tek alınan greftler özel solüsyonlarda uygun şartlarda muhafaza edilir ve bekletilmeden yine bir uzman tarafından kaşın doğal açısı ve yönlerine dikkat edilerek açılan kanallara tek tek yerleştirilir. Bu işlem sırasında herhangi acı/ağrı hissedilmez. Ortalama 2,5-3 saat süren operasyon ekim yapılacak bölgenin genişliğine göre değişkenlik gösterebilir. Burada önemli nokta bu operasyonun doğal ve kişinin beklentisini karşılayan sonuçları doğurmasıdır.

KAŞ EKİMİ SONRASI

Kişi; kaş ekimi operasyonu sonrası bakım ve dikkat edilmesi gerekenler konusunda uzman tarafından detaylı bir şekilde bilgilendirilir ve ilerleyen süreçte belli aralıklarla kontrole çağrılır. Operasyon sonrası iyileşme sürecinin ardından yeni çıkan kaşlar yaklaşık 1 yıl gibi bir süre saç gibi hızlı uzama eğilimi gösterirler kaş gibi kısa kalmazlar. Bu durumda kişi kaşlarını doğal görünümde tutmak amacıyla bir süre kadar düzgün bir şekilde kısaltmak durumundadır. 1 yılın ardından ekim yapılan kökler bulunduğu bölgenin dolaşımsal yapısına ayak uydurarak saç gibi hızlı eğiliminden kurtulur ve tıpkı bir kaş gibi yavaş uzama eğilimine girer. Ve kişinin artık kaşlarını sürekli kısaltmasına gerek kalmaz. Ekim yapılan kökler ortalama 6. Aydan sonra artık büyük oranda çıkışını tamamlamıştır ve tıpkı doğal kaş görünümüne kavuşur ve kişi istediği gibi şekil verebilir.

MÜŞTERİLER NE DİYOR

Youtube Videolarımız

Bizi Youtube dan da takip edebilirsiniz

DHI Saç Ekimi

Dr Kinyas ile Yeni DHI (CHOI) Kalem Tekniği

Dr Kinyas ile Yeni DHI (choi) Kalem Tekniğiyle İlgili Tüm Süreç

SAÇ EKİMİNDEN SONRA 2. GÜN İLK YIKAMA

Dr Kinyas 2. Gün Saç Ekimi Sonrası İlk Yıkama

SAÇ DÖKÜLMESİNİN SEBEPLERİ NELERDİR?

Genetik faktörler saç dökülmesine neden olur mu? Genel tedavi yöntemleri nelerdir?

Sakal Bıyık Ekimi

Essay Title Text

Essay Title Text

Essay Title Text

Essay Title Text

Essay Title Text

Essay Title Text

PRP Saç Tedavisi

Essay Title Text

Essay Title Text Essay Title Text Essay Title Text Essay Title Text Essay Title Text

Essay Title Text

Essay Title Text Essay Title Text Essay Title Text

Essay Title Text

Essay Title Text Essay Title Text Essay Title Text Essay Title Text