Hizmetler
SAÇ EKİMİ
Dr. Kinyas Düşünmez SAÇ EKİMİ

DHI Saç Ekimi (Direkt Saç Ekimi) Tekniği oldukça köklü bir tekniktir, iz ve kesi gerektirmez. Bu tekniğin amacı, başın arkasından alınan greftlerin sağlıklı ve güçlü olması için geçen süreyi en aza indirmektir.

 Donör bölgeden saç kökleri alınır. Kalemle saç alınan bölgede kesi yapılmaz ve ihtiyaç duyulan bölgeye ekilir.

 Saç köklerinin alınacağı bölgede kesilip ekilecek alan yoktur ve kesi yapılmaz. bu teknik klasik FUE tekniğidir. DHI, iyileşme sürecinin genel olarak daha hızlı olmasını sağlar.

 DHI'nin en önemli kısmı, saç köklerinin ağrısız özel kalem uçları ile saç derisinin içine yerleştirilmesi ve saç köklerinin dışarıda kaldığı süreyi en aza indirerek vücut dışında kaldığında daha sağlıklı olması ve daha az duruş süresine sahip olmasıdır.

DHI nasıl yapılacak?

  • Saç Analizi: Öncelikle tüm Saç ekibimiz saç yapınızı, kalitenizi, saç dökülme potansiyelinizi anlayarak bilgisayar destekli saç analizi kullanacak ve donör saçınızın yoğunluğunu buna göre nasıl ve nasıl yaptırmanız gerektiğine göre karar verecektir.
  • Köklerin alınması: Saçınız belli bir uzunlukta kesilecek ve ön saç çizginizi tasarlamaya hazırlanacaktır. Lokal anestezi sayesinde saç kökleri ağrısız bir şekilde bölgeden çıkarılır, tek tek çıkarılan süper ince .1mm'lik iğneler yardımıyla saçların kalitesini korumak için saçlar bir çözelti içerisinde muhafaza edilir, daha sonra ayrılmış ve sınıflandırılmış tek çiftler, üçlüler ve dörtlüler
  • Yerleştirme: DHI Pen yardımı ile saçları tek tek ekim için 1mm'lik iğne kullanıyoruz ve istenilen bölgelere istenilen açı ve derinlikte yerleştiriliyoruz.
  • Doğal sonuçlar: Saç kökleri doğru açı ve derinliklerde yerleştikten sonra% 100 doğal görünümlü sonuçlar ekilen saçlar artık dökülmez ve sonrasında sürekli uzar.

DHI ve FUE arasındaki fark nedir?

FUE yönteminde 1cm²'de sadece 40-45 olabilirken, DHI 1cm²'de 110-120'ye sahip olabilir.FUE, çok kanamalı, daha invaziv bir işlemdir, DHI kanamaları çok nadirdir çünkü kökler doğrudan doğru açılarla deri altına yerleştirilir ve FUE'den daha yüksek başarı oranına sahiptir.Tam saç kesimi yapılmasına gerek kalmadan kadın ve erkeklerde operasyon yapılabilir.Yeterli donör kılınız yoksa, göğüs veya yüz kıllarını yedek olarak kullanabilirsiniz.FUE'de alınan kökler, alınan tekler ve çift kökler de ayrıştırma işlemi sırasında ölebileceği için ayrıştırma işlemine tabi tutulur. Bununla birlikte, DHI ile maksimum etkinliği sağlamak için kökler seçici olarak alınacaktır.FUE ile saçların her zaman doğal bir şekilde ekilmeme şansı vardır. DHI işlemi ile saç kökleri istenilen yöne yerleştirilebilir ve mükemmel açılara yakın saçlar alınır.FUE ekiminin saçların bir kısmının ölmesine neden olabileceği DHI'ye bir başka faydası da daha az olması, bu da iyileşmenin daha erken başlaması ve saçların normalden daha erken çıkmaya başlaması anlamına gelir.DHI, tek kullanımlık araçlar kullanır, bu nedenle FUE'den biraz daha maliyetli olabilir.DHi 0.1 mm iğneler kullanır, böylece kökler yerleştirildiğinde herhangi bir acı hissetmezsiniz. DHI ekimi iyileşme süreci hızlıdır 1 hafta saçlarınızı yıkayacak ve kaldığınız yerden sosyal aktivitelerinize devam edeceksiniz.

DHI'nin avantajları nelerdir?

DHI Daha fazla saç kökü uygulanabilir.Santimetre kare başına daha fazla saç.Daha hızlı iyileşme.Saçın kesilmesine gerek yoktur.Yara izi veya travma yaratmaz.Minimum Kanama.Kökler doğrudan yerleştirildiği için enfeksiyon riski düşüktür.Hasta için daha az yorucu ve daha rahat.Daha yüksek hayatta kalma oranları.Sadece kafa nakli değil.İnce iğneler kullanılır ve saçlar daha doğal görünür.Yeterli donör saç yoksa. Vücudun diğer bölgelerinden saç transferi yapılabilir.

DHI Transplant İyileştirme Süreci.

DHI ile iyileşme daha hızlıdır ve ciltte kabuklanma hiç uzun değildir.Operasyondan 5-6 gün sonra kabuklanmalar biter 15-21 gün sonra saçlarınız yavaş uzamaya başlayacak ve döküldükten sonra saçlarınız güçlenecek ve güçlenecektir.3 ay sonra yeni saçlar görünür hale gelecektir.6 ayda saçınızın %60 ile % 0 arasında kapandığını görebilirsiniz. 12 ay sonra saçlarınızın %99 tamamlandığını ve tüm işlemlerle tamamlandığını göreceksiniz

Operasyon öncesi öneriler

Ameliyattan bir hafta önce asprin gibi kan sulandırıcı ilaçlar almayınız. 3 gün önceden alkol almayın Düzenli olarak kullanmak zorunda olduğunuz ilaçları doktorunuza söyleyiniz Herhangi bir E vitamini veya multivitamin kullanıyorsanız, 1 gün önceden almamalısınız. Operasyona geldiğinizde kahvaltı yapın Bize geldiğinizde saçınızı çok kısa kesmeyin Operasyona geldiğinizde rahat giyinebilirsiniz, başınıza sürtünecek bezler giymeyin. Operasyon sonrası arkadan ayarlanabilen spor şapka kullanabilirsiniz.

Operasyon sonrası öneriler

Saç ekimi yapılan bölgeye 7-10 gün vurmayınız.Bandajlar operasyondan 1 gün sonra çıkarılmalıdır.Tarafımızdan yapılırsa ertesi gün yıkama başlatılır ancak kendiniz yapacaksanız 2. günden başlamanızı öneririz.Saçınızı nasıl yıkayacağınızı göstereceğiz (günde 1 kez yıkayın)7-10 gün saçlarınızın düzenli olarak yıkanması gerekir.7. günden sonra kabuk düşmeye başlayacaktır.10. gün kabuk kalmamalı, bu iyileşme sürecini etkileyebilir.15 gün spor saunalar havuz ve denizden uzak durun +1. ayda güneş çok kuvvetli ise şapka takınız.Kabuk döküldükten 10 gün sonra normal şampuan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Operasyondan sonra saçımı nasıl yıkayabilirim?

Operasyondan sonra 1. gün saçlarınızı yıkayacaksanız bandaj çıkarılır, 2-3 gün yıkamaya başlamanız tavsiye edilir ancak tarafımızca yıkanmasını isterseniz operasyondan sonra 1. günden başlayabilirsiniz.Losyon verilir ve kullanılması şiddetle tavsiye edilir, bölgeye hafifçe bastırılmalıdır (ovalama veya masaj yapmadan)30 dakika bekledikten sonra losyonu ılık suyla çıkarıp, saçı dikkatlice durulamak için verilen şampuanı uygulayın (KESİNLİKLE ovma tavsiye edilmez)Saçınızı ılık veya soğuk bir saç kurutma makinesiyle kurutun (Çok Sıcak Değil)Bu yıkama 7-10 gün boyunca günde bir kez tekrarlanır.7. gün kabuğunu azar azar çıkarabilir, losyonu ekleyerek yumuşatabilir ve biraz daha sıkı bastırabilirsiniz. İyileşme sürecini olumsuz etkileyebileceği için kabuğun 7-10. Günlerde (en fazla 15) dökülmesini şiddetle

Dr. Kinyas Düşünmez Nasıl Uygulanır ?
1
Saç Analizi
Öncelikle tüm Saç ekibimiz saç yapınızı, kalitenizi, saç dökülme potansiyelinizi anlayarak bilgisayar destekli saç analizi kullanacak ve donör saçınızın yoğunluğunu buna göre nasıl ve nasıl yaptırmanız gerektiğine göre karar verecektir.
Dr. Kinyas Düşünmez Sıkça Sorulan Sorular

Doktor Kinyas ve uluslararası tecrübeli uzman ekibi uzun yıllardır saç ekimi ve saç tedavisi yöntemleri ile ilgili hizmetlerin yapılması amacıyla bugüne kadar binlerce saç ekim vakasını başarıyla gerçekleştirmiş, alanında uzman bir kuruluştur. Tam teşekküllü hastanede uzman ekiplerle, steril ve güvenli ortamlarda hizmet veriyoruz. Kişiye özel planlama ve yıl boyu takip ile hasta memnuniyetini önemsiyoruz. Hastalarımız gerekli görmeleri halinde daha önce saç ekimi yapılmış hastalarımızın süreç ve sonuç bilgilerine, görüşlerine ulaşabilir ve kafanızda kalabilecek sorulara yanıt bulabilir. İstanbul Maltepe’de faaliyet gösteren Dr. Kinyas Saç Ekim Merkezimizde ücretsiz saç muayenesi için sizleri bekliyoruz.

Saç ekiminde yaygın olarak FUE ve DHI teknikleri uygulanmaktadır, saç ekim doktor tecrübesine göre her iki teknik ile de doğal ve sık görünümlü saçlara sahip olmak mümkündür.

Tek seansta ekilecek greft sayısı kişinin donör bölgesine göre değişiklik gösterir ve kişiye özel planlama yapılır. Verici bölgeniz yeterliyse tek seansta 6000 greft saç kökü ekebilmekteyiz.

Saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğüne göre 2 saat ile 6 saat arası sürmektedir.

Saç ekiminde acı(ağrı) lokal anestezi öncesinde kullanılan iğnesiz lokal tabancası sayesinde ağrı şikâyeti minimum düzeye inmiştir. Lokal anestezi sonrası işlem boyunca herhangi bir ağrı şikayeti olmaz .

Ön çizgi kişinin yüz şekline, alın çizgisine, yaşına dikkat edilerek kişinin tercihine göre oluşturulmalıdır; açık alanın ve donörün yeterliliği de göz önünde bulundurularak ortak bir noktada anlaşılmalıdır.

Kliniğimiz Maltepe Medicalpark Hastanesi’nde bulunuyor. 08.00-00.00 saatleri arasında çalışıyoruz.

Saç ekimi öncesinde asistanlarımızla iletişime geçilip saç dökülmesi olan alanların ve donör alanlarının fotoğrafları paylaşılır, doktor tarafından analiz edilen hastanın saç ekimine uygunluğu onaylanır. Herhangi bir sağlık sorunu ya da lokal anesteziye karşı alerjisi olmayan hastanın saç ekimine geldiğinde gömlek ya da kolayca giyip çıkarabileceği bir giysi ile gelmesi ve kahvaltısını yapmış olması istenir. Hastanın alkol sigara ve benzeri bağımlılıkları varsa operasyondan 1 hafta öncesinden kesilmesi istenir. Herhangi bir sağlık sorunu varsa bununla ilgili doktoruyla görüşmeli ve gerekli tedavi planlanarak saç ekimi operasyonuna o şekilde gelinmelidir.

Yurt dışından gelen ya da ülke içinde şehir dışından gelen hastalarımıza hotel hizmeti ve havalimanından otele, otelden havalimanına VIP araç ile transfer hizmeti verilir.

Saç ekimi, saç dökülmesi kalıcı hale gelmiş ve saçlı deride belirgin açık alanı olan her yaştan hastaya saç ekimi yapılır.

Saç ekimi sonrası garanti belgesi düzenlenir ve saç ekim operasyonu öncesi yapılan kan tahlil sonuçları, saç ekim operasyon notuyla hastaya düzenlenir ve dosya şeklinde verilir.

Saç ekimi, sakal ekimi, kaş ekimi, bıyık ekimi, saçlı deri yanık yara, ameliyat yara izleri ya da kalıcı saç dökülmesine neden olan Alopecıa areata, Liken planopilaris gibi hastalıklar sonrası oluşan kalıcı saç dökülmelerine saç ekimi tedavisi uyguluyoruz

Saç ekiminde donör bölgeden alınan saçlar tekrar uzamaz, donör bölgede alınacak kökler mikromotor aracılığıyla mikro punchlar ile kökünden alındığı için çıkarılan greftlerin (köklerin) yerinde yeni bir greft (kök) çıkışı olmaz. Donör yoğunluğunda azalma olsa da kalan kökler donör bölgenin kolayca kapanmasını iz kalmadan iyileşmesini sağlar.

Saç ekim operasyonuna gelmeden önce saç tıraşı olmamalı klinikte doktor değerlendirmesi sonrası saç tıraşı klinikte yapılır.

Kan sulandırıcı özelliği olan veya saç dökülmesine neden olabilecek ilaçları kullanan hastaların doktorlarına danışması gerekir operasyon öncesi ilaçların düzenlenmesi gerekir.

Saç ekimi süreci 1. gün ekim günü 3. gün ilk yıkama ve kontrol zamanı 10. gün kabuk silme uygulamasının yapılması ve köklerin tutmasıyla birlikte normale döner. 1. Ay sonunda şok dökülmeyle birlikte ekilmiş kökler ve varsa hastanın kendi zayıf saçları da dahil saçlarda dökülme süreci olur ve 50. Gün de şok dönem tamamlanır. Saçın yeniden çıkışı 90. günde başlar ve 1 yıl boyunca çıkışlar devam ederek süreç tamamlanır

Saç ekimi sonrası kalıcı ve doğal saçlara sahip olmak mümkündür, kliniğimizde uyguladığımız özel tekniklerle başarı oranı %90 üzerindedir.

Saç ekimi sonrası eğer kökler dökülmez özelliği olan donör bölgeden alınmışsa (iki kulak arası mesafe) dökülme özelliği yoktur, normal saçlarımız gibi günlük dökülme sayısı kadar dökülme olur ve zaman içinde tekrar çıkarak saç haline dönüşür. Ekili saçlar ömür boyu kalıcıdır.

Kadın hastalarda da erkek hastalar gibi kalıcı saç dökülmesine saç ekimi uygulanarak açık alanları kapatmak mümkündür. Son teknoloji olarak bilinen DHI kalem tekniğiyle enseden bir pencere açılır, saç dökülmesi olan alanlardaki saçlar tıraş edilmeden saç aralarına kalemlerle ekim yapılabilir ve boş alanlar yeni saçlarla çok güzel bir şekilde kapatılabilir.

Saç ekimi yaptıran hastaların meslek gruplarına göre işe dönme zamanları değişebilir. Ofis çalışanları operasyon sonrası 3. Günde işe dönebilirler kask, kep, miğfer, gibi başlık takmak zorunda olan hasta grupları saç ekim sonrası 10. günde işlerine dönebilir.

Lazer destekli saç ekiminde saç ekimi öncesinde lazer sayesinde saçlı deride yeniden damar oluşumu ve saçlı derinin beslenmesi artmaktadır bunun üzerine saç ekimi yapıldığında saç köklerinin beslenmesi daha iyi hale gelip saç köklerinin tutma başarı oranı artmaktadır.

FUE tekniği fut tekniğinden farklı olarak donör bölgesinden şerit şeklinde deri alınmadan mikromotor ve mikropunchlarla köklerin tek tek seçilerek alınması şeklinde uygulanır donör bölgesinden daha fazla kök toplama şansı sağlar; deri, şerit şeklinde kesilip alınmadığı için donörde kalıcı bir yara oluşmaz uyuşukluk ağrı şikâyeti daha azdır.

Sedasyon altında yapılan FUE saç ekiminde lokal anestezi de uluşan minimal ağrıyı duymak istemeyen iğneye karşı fobisi olan kişilerde yüzeysel bir uyutma işlemi sırasında lokal anestezinin yapılarak hastanın işleme hazırlanması şeklindedir. Sedasyon altındaki hastada herhangi bir ağrı sızı şikâyeti olmaz. Sedasyon öncesinde hastanın en az 6 saatlik açlık ve herhangi bir sıvı almamış olması gerekir, anestezi doktoru tarafından değerlendirilen hasta uygunsa sedasyon uygulanarak lokal anestezi uygulanır.

Saç ekimi sonrası ağrı şikayeti minimal olmaktadır ağrı şikayeti donör bölgesinde sızı şeklinde olan hastalara ağrı kesici ilaçlarla kolaylıkla ağrı kontrol altına alınabilir.

Saç ekiminde donör olarak bilinen ense göğüs sakal alt bölümü ve genital alanlarda saç ekimine uygun olan greftler seçilerek alınabilir.

Saç ekiminde ikinci seans ihtiyacı olan hastalara ikinci seans ilk seanstan 1 yıl sonra uygulanmalıdır.

Saç ekimi Türkiye’nin tercih edilmesin nedenleri başında gelişmiş sağlık alt yapısı ve iyi eğitimli sağlık çalışanı doktor varlığı başta olmak üzere Türkiye’nin turizm ve alışveriş açısından cazip olması saç ekim fiyatlarının uygunluğu sayılabilir.

Saç ekiminde hem FUE hem de DHI tekniğinde saç köklerini alma şekli aynı yöntemle olmaktadır: Mikro motor aracılığıyla mikro punchlar ile donör bölgesinden kökler tek tek toplanır. Saç köklerinin açık alanlara nakli FUE ve DHI tekniklerinde farklılık gösterir. FUE tekniğinde ekilecek kökler ekim bölgesinin lokal anestezisi sonrası adrenalinli tümesen (normal salin,ringer laktat) ile şişirme yapılır sonrasında kaç kök ekilecekse kök sayısı kadar mikro delikler safir veya mikro jiletlerle kanallar açılır ve kökler penset olarak bilinen aracılarla elle kanallara yerleştirilir. DHI kalem tekniğinde saç ekimi yapılacak olan alan lokal anesteziyle uyuşturulduktan sonra ekim bölgesine ek bir işlem yapılmadan saç kökleri özel mikro kalemler (CHOI kalemler) aracılığıyla asistanlar tarafından yüklenir, doktor tarafından boşluk alanlarına tek tek ekim yapılır. DHI kalem tekniğinde kanal açılmadan ekim yapıldığı için doğrudan saç ekimi olarak da bilinir. FUE tekniğinde mikro kanallar açıldığından ekim bölgesinin hazırlanması ekim süresinin uzamasına neden olmaktadır greftlerin solüsyonda kalma suresini uzatmakta ve yaşam sürelerinin kısalmasına neden olmaktadır, DHI kalem tekniğinde kanal açılması ve herhangi bir hazırlık olmaması dolaysıyla ekim süresi kısalmakta ve köklerin yaşam oranlarının artmasını sağlamaktadır. FUE tekniğinde kanal açılmasına bağlı gelişen kızarıklık uzun süren uyuşukluk kabarık cilt iyileşmesi DHI kalem tekniğinde mikro iğneler kullanıldığı için çok daha az olmaktadır. DHI kalem tekniğinde saç ekim sonuçları daha doğal ve daha yoğun olmaktadır.

DHI kalem tekniğiyle var olan saçlara zarar vermeden saç aralarına ya da ön hatta direkt ekim yapmak mümkündür. Tıraşsız saç ekiminde yalnızca alım yapılacak alan tıraş edilir.

Ekilen saçlar da doğallık saç ekim ekibinin bilgi becerisine göre ve ekim tekniğine göre değişir.

Saç ekiminden sonra saç tıraşı saç donör bölgesi ekimden sonra 2 hafta sonra yapılabilir, ekim yapılan bölge 1. aydan itibaren yapılabilir.

Platelet rich plazma içerdiği kök hücre uyarıcı faktörler sayesinde yeni damar oluşumunu ve zayıflama eğilimindeki saçların güçlenmesine katkı sunan ailesel saç dökülmesinde destek tedavilerinden biridir.

PRP kendi kanımızın santrifüj cihazında ayrıştırılması sonrası kök hücre uyarıcı faktörler ve besleyici birçok maddenin içinde bulunduğu kompleks bir tedavidir. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Mezoterapi çeşitli ilaçlardan oluşan bir karışım tedavisidir. Hem tedavi protokolleri hem etki yan etkiler açısından farklılıklar gösterirler, saç dökülmesinde iki tedavinin birlikte uygulanması önerilir.

Saç dökülmesinde Prp diğer tedavilerle kombine edilmesi gereken saç dökülmesini azaltıcı etkisi olan bir tedavi şeklidir.

Saç dökülmesinde saçlı deride doku düzeyinde eksikliği olan çeşitli vitamin mineral vs. ilaç olarak kombine edilerek bir protokol şeklinde uygulanmasıdır. Mezoterapi Prp ile birlikte saç dökülmesi tedavisinde sıklıkla uygulanan önemli bir tedavi şeklidir.

Saç lazer tedavisi saç dökülmesinde destek tedavilerden biridir pop mezoterapiye ek olarak seanslar şeklinde uygulanan önemli bir destek tedavi şeklidir.

Evet çünkü organik saç ekimi: Saç ekiminde dışardan bir destek almadan kendi kök hücrelerimizle çeşitli tekniklerle uygulanan saç nakli işlemidir. Prp’de bunlardan biridir.

Prp ortalama 10 cc kan alınarak uygulanan bir tedavidir, saçlı derinin büyüklüğüne göre daha fazla kan alınıp uygulanabilir.

Prp dışarıdan herhangi bir maddenin eklenmediği kendi kanımızın ayrıştırılmasıyla uygulanan doğal bir tedavi şeklidir.

Prp’nin 1 yıl içinde minimum 3 ay maksimum 6 ay boyunca, ayda 1 seans olacak şekilde uygulama prosedürü vardır.

Prp ile mezoterapi aynı seansta aynı anda uygulanabilir.

Lazer uygulamasından sonra prp uygulanması önerilir.

Donör (verici) alandaki saç yeterli değilse, işlem gerçekleştirilemez. Ücretsiz danışma sırasında böyle bir durum olup olmadığı size bildireceklerdir.

Hayır, kliniğimizde sunulan hizmetler için sağlık sigorta kurumları ile anlaşmamız bulunmamaktadır.
Ecem Hn.
Dr.Kinyas ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Size nasıl yardımcı olabiliriz?
12:03:58
Görüşmeyi Başlat
Whatsapp Bize Ulaşın
HEMEN BİLGİ AL !

Aşağıdaki Bilgileri Doldurarak Bizimle Hızlı Bir Şekilde İletişime Geçebilirsiniz.

Dr. Kinyas Düşünmez
Hemen Randevu Al

Aşağıdaki Bilgileri Doldurarak Hızlı Bir Şekilde Randevu Alabilrisiniz !

ÇEREZ BİLGİLENDİRMESİ Deneyiminizi geliştirmek için sitemizde çerezleri kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerezler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.