DHI SAÇ EKİMİ

DHI Saç Ekimi (Direkt Saç Ekimi) Tekniği oldukça köklü bir tekniktir, iz ve kesi gerektirmez. Bu tekniğin amacı, başın arkasından alınan greftlerin sağlıklı ve güçlü olması için geçen süreyi en aza indirmektir.

 Donör bölgeden saç kökleri alınır. Kalemle saç alınan bölgede kesi yapılmaz ve ihtiyaç duyulan bölgeye ekilir.

 Saç köklerinin alınacağı bölgede kesilip ekilecek alan yoktur ve kesi yapılmaz. bu teknik klasik FUE tekniğidir. DHI, iyileşme sürecinin genel olarak daha hızlı olmasını sağlar.

 DHI'nin en önemli kısmı, saç köklerinin ağrısız özel kalem uçları ile saç derisinin içine yerleştirilmesi ve saç köklerinin dışarıda kaldığı süreyi en aza indirerek vücut dışında kaldığında daha sağlıklı olması ve daha az duruş süresine sahip olmasıdır.

 

DHI nasıl yapılacak?

  • Saç Analizi: Öncelikle tüm Saç ekibimiz saç yapınızı, kalitenizi, saç dökülme potansiyelinizi anlayarak
  • bilgisayar destekli saç analizi kullanacak ve donör saçınızın yoğunluğunu buna göre nasıl ve nasıl yaptırmanız
  • gerektiğine göre karar verecektir.
  •  
  • Köklerin alınması: Saçınız belli bir uzunlukta kesilecek ve ön saç çizginizi tasarlamaya hazırlanacaktır. Lokal anestezi sayesinde saç kökleri ağrısız bir şekilde bölgeden çıkarılır, tek tek çıkarılan süper ince .1mm'lik iğneler yardımıyla saçların kalitesini korumak için saçlar bir çözelti içerisinde muhafaza edilir, daha sonra ayrılmış ve sınıflandırılmış tek çiftler, üçlüler ve dörtlüler
  •  
  • Yerleştirme: DHI Pen yardımı ile saçları tek tek ekim için 1mm'lik iğne kullanıyoruz ve istenilen bölgelere istenilen açı ve derinlikte yerleştiriliyoruz.
  •  
  • Doğal sonuçlar: Saç kökleri doğru açı ve derinliklerde yerleştikten sonra% 100 doğal görünümlü sonuçlar ekilen saçlar artık dökülmez ve sonrasında sürekli uzar.

 

DHI ve FUE arasındaki fark nedir?FUE yönteminde 1cm²'de sadece 40-45 olabilirken, DHI 1cm²'de 110-120'ye sahip olabilir.FUE, çok kanamalı, daha invaziv bir işlemdir, DHI kanamaları çok nadirdir çünkü kökler doğrudan doğru açılarla deri altına yerleştirilir ve FUE'den daha yüksek başarı oranına sahiptir.Tam saç kesimi yapılmasına gerek kalmadan kadın ve erkeklerde operasyon yapılabilir.Yeterli donör kılınız yoksa, göğüs veya yüz kıllarını yedek olarak kullanabilirsiniz.FUE'de alınan kökler, alınan tekler ve çift kökler de ayrıştırma işlemi sırasında ölebileceği için ayrıştırma işlemine tabi tutulur. Bununla birlikte, DHI ile maksimum etkinliği sağlamak için kökler seçici olarak alınacaktır.FUE ile saçların her zaman doğal bir şekilde ekilmeme şansı vardır. DHI işlemi ile saç kökleri istenilen yöne yerleştirilebilir ve mükemmel açılara yakın saçlar alınır.FUE ekiminin saçların bir kısmının ölmesine neden olabileceği DHI'ye bir başka faydası da daha az olması, bu da iyileşmenin daha erken başlaması ve saçların normalden daha erken çıkmaya başlaması anlamına gelir.DHI, tek kullanımlık araçlar kullanır, bu nedenle FUE'den biraz daha maliyetli olabilir.DHi 0.1 mm iğneler kullanır, böylece kökler yerleştirildiğinde herhangi bir acı hissetmezsiniz.DHI ekimi iyileşme süreci hızlıdır 1 hafta saçlarınızı yıkayacak ve kaldığınız yerden sosyal aktivitelerinize devam edeceksiniz.DHI'nin avantajları nelerdir?DHI Daha fazla saç kökü uygulanabilir.Santimetre kare başına daha fazla saç.Daha hızlı iyileşme.Saçın kesilmesine gerek yoktur.Yara izi veya travma yaratmaz.Minimum Kanama.Kökler doğrudan yerleştirildiği için enfeksiyon riski düşüktür.Hasta için daha az yorucu ve daha rahat.Daha yüksek hayatta kalma oranları.Sadece kafa nakli değil.İnce iğneler kullanılır ve saçlar daha doğal görünür.Yeterli donör saç yoksa. Vücudun diğer bölgelerinden saç transferi yapılabilir.

DHI Transplant İyileştirme SüreciDHI ile iyileşme daha hızlıdır ve ciltte kabuklanma hiç uzun değildir.Operasyondan 5-6 gün sonra kabuklanmalar biter 15-21 gün sonra saçlarınız yavaş uzamaya başlayacak ve döküldükten sonra saçlarınız güçlenecek ve güçlenecektir.3 ay sonra yeni saçlar görünür hale gelecektir.6 ayda saçınızın% 60 ile% 70 arasında kapandığını görebilirsiniz.12 ay sonra saçlarınızın% 99 tamamlandığını ve tüm işlemlerle tamamlandığını göreceksiniz.Operasyon öncesi önerilerAmeliyattan bir hafta önce asprin gibi kan sulandırıcı ilaçlar almayınız.3 gün önceden alkol almayınDüzenli olarak kullanmak zorunda olduğunuz ilaçları doktorunuza söyleyinizHerhangi bir E vitamini veya multivitamin kullanıyorsanız, 1 gün önceden almamalısınız.Operasyona geldiğinizde kahvaltı yapınBize geldiğinizde saçınızı çok kısa kesmeyinOperasyona geldiğinizde rahat giyinebilirsiniz, başınıza sürtünecek bezler giymeyin.Operasyon sonrası arkadan ayarlanabilen spor şapka kullanabilirsiniz.Operasyon sonrası önerilerSaç ekimi yapılan bölgeye 7-10 gün vurmayınız.Bandajlar operasyondan 1 gün sonra çıkarılmalıdır.Tarafımızdan yapılırsa ertesi gün yıkama başlatılır ancak kendiniz yapacaksanız 2. günden başlamanızı öneririz.Saçınızı nasıl yıkayacağınızı göstereceğiz (günde 1 kez yıkayın)7-10 gün saçlarınızın düzenli olarak yıkanması gerekir.7. günden sonra kabuk düşmeye başlayacaktır.10. gün kabuk kalmamalı, bu iyileşme sürecini etkileyebilir.15 gün spor saunalar havuz ve denizden uzak durun +1. ayda güneş çok kuvvetli ise şapka takınız.Kabuk döküldükten 10 gün sonra normal şampuan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Operasyondan sonra saçımı nasıl yıkayabilirim?Operasyondan sonra 1. gün saçlarınızı yıkayacaksanız bandaj çıkarılır, 2-3 gün yıkamaya başlamanız tavsiye edilir ancak tarafımızca yıkanmasını isterseniz operasyondan sonra 1. günden başlayabilirsiniz.Losyon verilir ve kullanılması şiddetle tavsiye edilir, bölgeye hafifçe bastırılmalıdır (ovalama veya masaj yapmadan)30 dakika bekledikten sonra losyonu ılık suyla çıkarıp, saçı dikkatlice durulamak için verilen şampuanı uygulayın (KESİNLİKLE ovma tavsiye edilmez)Saçınızı ılık veya soğuk bir saç kurutma makinesiyle kurutun (Çok Sıcak Değil)Bu yıkama 7-10 gün boyunca günde bir kez tekrarlanır.7. gün kabuğunu azar azar çıkarabilir, losyonu ekleyerek yumuşatabilir ve biraz daha sıkı bastırabilirsiniz.İyileşme sürecini olumsuz etkileyebileceği için kabuğun 7-10. Günlerde (en fazla 15) dökülmesini şiddetle tavsiye ederiz.

MÜŞTERİLER NE DİYOR

Youtube Videolarımız

Bizi Youtube dan da takip edebilirsiniz

DHI Saç Ekimi

Dr Kinyas ile Yeni DHI (CHOI) Kalem Tekniği

Dr Kinyas ile Yeni DHI (choi) Kalem Tekniğiyle İlgili Tüm Süreç

SAÇ EKİMİNDEN SONRA 2. GÜN İLK YIKAMA

Dr Kinyas 2. Gün Saç Ekimi Sonrası İlk Yıkama

SAÇ DÖKÜLMESİNİN SEBEPLERİ NELERDİR?

Genetik faktörler saç dökülmesine neden olur mu? Genel tedavi yöntemleri nelerdir?

Sakal Bıyık Ekimi

Essay Title Text

Essay Title Text

Essay Title Text

Essay Title Text

Essay Title Text

Essay Title Text

PRP Saç Tedavisi

Essay Title Text

Essay Title Text Essay Title Text Essay Title Text Essay Title Text Essay Title Text

Essay Title Text

Essay Title Text Essay Title Text Essay Title Text

Essay Title Text

Essay Title Text Essay Title Text Essay Title Text Essay Title Text